• 10 obchodů, 68 825 produktů

Dunlop

Dunlop – letní pneumatiky 2024 – přehled trhu, testy, hodnocení

Porovnejte letní pneumatiky Dunlop dostupné ve vaší velikosti:


V rámci naší snahy o poskytování komplexních a spolehlivých recenzí letních pneumatik jsme pečlivě vybrali vybrané letní pneumatiky Dunlop na základě jejich výkonů v nedávných testech. Cílem těchto výběrů je provést vás výběrem pneumatiky, která nejen splní, ale i předčí vaše očekávání na silnici během letní sezóny.


Začněme pneumatikou Dunlop Sport BluResponse, která trvale prokazuje silné schopnosti v různých terénech a podmínkách. V testu časopisu AutoBild 2024 o rozměru 205/55 R16 byla chválena za vynikající vlastnosti při aquaplaningu, krátkou brzdnou dráhu na suchu a nízký valivý odpor, který šetří palivo, ačkoli na mokrém povrchu vykazovala průměrnou přilnavost. Hodnocení téhož modelu provedené ADAC v roce 2023 sice vyzdvihlo jeho účinnost a efektivitu na suché vozovce, ale poukázalo na mírnou nevyváženost, konkrétně na průměrný výkon na mokré vozovce a obavy z dopadu na životní prostředí kvůli relativně nízkému počtu ujetých kilometrů. Přesto si celkově zachovala svůj chvályhodný status a potvrdila své místo v nabídce letních pneumatik Dunlop bez nedávné náhrady.


Dunlop SP Sport MAXX RT2, další vynikající volba, byla testována na různých platformách. Podle recenze časopisu Sport Auto 2024, která se týkala varianty 215/40 R18, je výhodná z hlediska úspory paliva díky nízkému valivému odporu a účinnému odvádění vody při podélném průjezdu kaluží. Nevynikala však v brzdné dráze na mokru a byla shledána poněkud pomalou při jízdě na mokru spolu se smíšenými výkony na suchu. Navzdory těmto nedostatkům si stálé pozitivní ohlasy týkající se jeho bezpečnostních funkcí na mokré vozovce a krátké brzdné dráhy na suchu zasloužily jeho další doporučení, aniž by byly předchozí verze nahrazeny.


A konečně Dunlop SP Sport Maxx RT, pneumatika dosud bez nových generací, si stále drží renomovanou pozici, přestože se naposledy objevila v recenzi časopisu Sport Auto v roce 2015. Je vybavena optimálně zvolenou variantou 235/35 R19 a byla doporučena pro svou celkovou zdatnost.


Shrnuto, náš výběr letních pneumatik Dunlop, včetně Dunlop Sport BluResponse, Dunlop SP Sport MAXX RT2 a Dunlop SP Sport Maxx RT, vyjadřuje spektrum robustních vlastností vhodných pro rozmanité letní jízdní potřeby. Ačkoli každá z nich má své oblasti výjimečnosti, prvořadé jsou aspekty, jako je výkon na mokrém a suchém povrchu, úspora paliva a dopad na životní prostředí. Tyto poznatky by měly sloužit jako základní kámen při kvalifikovaném výběru pneumatik přizpůsobeném individuálním preferencím a jízdním podmínkám.

Dunlop letní pneumatiky doporučené v testech

Pneumatiky hodnocené v testech většinou evropských autoklubů
#NázevNaše hodnoceníVýsledky testůÚspěchyRozměryCena od
1 Dunlop Sport BluResponse
76%
81.8%
76.5%
2023:
16. ADAC
12. Autoklub ČR
2022:
4. ADAC
Aquaplaning – příčný Aquaplaning – podélný Brzdění na suchu Brzdění na mokru Chování při řízení na suchu …+1
2 Dunlop SP Sport MAXX RT2
82.9%
74.4%
70.7%
2024:
5. ADAC
5. Sport Auto
2023:
5. Autobild
13. Autobild
5. Gute-Fahrt
2022:
8. Autobild
7. Autobild
Aquaplaning – podélný Aquaplaning – příčný Valivý odpor Komfort

Dunlop - Porovnání modelů (2024)

Další letní pneumatiky Dunlop

Pneumatiky, které nebyly v žádném testu – nové modely, starší modely a jiné než běžné modely.

Více pneumatik

… Nebo vyberte váš vůz

Oblíbené rozměry