• 10 obchodů, 68 825 produktů
Barum Polaris 5

Barum Polaris 5

/72% · zimní · · : Nízkonákladové

C
E
B
Barum Polaris 5
Zjistěte dostupnost Barum Polaris 5
Šířka
Profil
Velikost ráfku

Obsah:

Klady a zápory

  • Krátká brzdná dráha na sněhu
  • Velmi dobrá odolnost proti aquaplaningu
  • Krátká brzdná dráha na suché vozovce
  • Krátká brzdná dráha na mokré vozovce
  • Výjimečné jízdní vlastnosti na mokru
    -
Zkontrolovat ceny Barum Polaris 5

Polaris 5 je nový dezén pro zimu 2018/2019, nahrazující model Polaris 3. Jak je u Barumu zvykem, začíná už od třináctipalcového průměru kol, největší vyráběný rozměr je pak 245/45 R18. Kvalitu této tuzemské novinky nám jistě prověří testy.

Ať si to již chceme připustit či nikoliv, zima se opět po roce neodmyslitelně blíží a s ní i nutnost přezutí z letních pneumatik na ty zimní, které nás mají ochránit v mrazivém počasí plném sněhu, námraz a také břeček, které jsou v našem prostředí velmi často k vidění během celé zimy. Tudíž nás přepadá každoroční otázka a sice, jaké pneumatiky pro toto období, které není motoristům příliš příjemné, zvolit. Valná většina motoristů zůstává u osvědčených značek, kterým věří a jednou z nich je především značka Barum, která právě letos oslavila neuvěřitelných 70 let. Tehdy se koncern Continental spojil s osvědčenou českou tradicí a vzniklo něco vskutku revolučního. V 70 a 80 letech o ně byl zájem v celém světě a tento zájem přetrvává dodnes. Pokud by vás zajímalo, jaký dárek si k tomuto kulatému výročí značka Barum nadělila, není jím nic jiného, než zbrusu nové zimní dezény Barum Polaris 5, které nahradí vlajkovou loď této značky, kterou jsou Barum Polaris 3. U nových dezénů vás překvapí nejen jejich cena, ale rovněž i kvalita, kterou se vyznačují. Pojďme si je tak v krátkosti představit.

Optimální pneumatiky pro naše „zimní“ počasí

Naše zima, respektive tak ve městech se u nás vyznačuje především tím buď naprostými mrazíky, které nás na silnicích nemile překvapují, tak po většinu zimního období především břečkou, která je velmi obtížně sjízdná. A právě s těmito ranními námrazami a odpolední břečkou, která nás stíhá každý den po pracovní době, si umí dokonale poradit nové Barum Polaris 5, které jsou zaměřeny na mírné zimy, kterými Česká republika vévodí. Díky perfektní přilnavosti pneumatik nejen na sněhu, ale také na mokré vozovce, si můžete být naprosto jisti tím, že vaše auto přežije několik zim bez ztráty kytičky. Pneumatiky jsou totiž vyrobeny ze speciální směsi, která je velmi přizpůsobivá každé situaci na vozovce. Pneumatika dosahuje skvělé trakce a výrazně zkracuje brzdnou dráhu na zasněžených vozovkách. Přilnavost svých Barum pneumatik rovněž oceníte také za mokra, což je v našich podmínkách téměř po celé zimní období. Výkony se řadí do tříd od A až do G, přičemž se v současné době D a G vůbec nepoužívá. Ovšem znatelný rozdíl mezi třídou A a F může být v brzdné dráze až neuvěřitelných 18 metrů. Výkyvy teplot jí v žádném případě nevadí. O tom, že má nízký valivý odpor a rovněž i dlouhou životnost nejspíše není třeba příliš hovořit. Barum je totiž značka pro všechny ekonomicky smýšlející řidiče, kteří chtějí pořídit za dobrou cenu hodně kvalitní pneu pro automobily střední třídy a SUV, se kterými se budou cítit bezpečně.

Nižší spotřeba paliva vás potěší

Rapidně nižší spotřeba paliva vás rozhodně potěší. Valivý odpor se totiž postará o to, že vaše spotřeba nebude tak velká. Snižují se tak rovněž emise CO2. Nejnižší spotřebu paliva zaznamenáte u pneumatik třídy A, s každou další třídou se spotřeba zvyšuje a to v celku o 0,10 až o 0,15 litru na 100 km a to zejména u automobilů, které mají průměrnou spotřebu okolo 6,6 litru na 100 km. Na EU štítku tak hledejte označení od A do G. O všech těchto proporcích a to včetně hlučnosti daných pneumatik se dozvíte na EU štítku. U štítku s více černými vlnkami u hlučnosti, se bude jednat o hlučnější pneumatiku a naopak.

Oblíbené jsou u každého pátého řidiče

Oblíbenost značky Barum rok, od roku stoupá a není se tak čemu divit, že tato značka vede jak u českých řidičů, tak i u těch zahraničních. Pokud svůj vůz obujete do této české stálice, respektive do její zimní novinky, kterou jsou nové dezény Barum Polaris 5, budete mít naprostou jistotu dobré investice. Každý pátý řidič má na svém voze pneumatiky tohoto skvostného koncernu a nemůže si je vynachválit, staňte se tak dalším spokojeným uživatelem, který si potrpí na kvalitě za rozumnou cenu. Barum Polaris 5 se vám v zimě rozhodně budou hodit.

Konkurence

Pneumatika Barum Polaris 5 vykazuje v různých testech smíšené výsledky, což ukazuje, že se jedná o volbu s chvályhodnými přednostmi i výraznými nedostatky. Pozitivní je, že pneumatika je chválena za nízkou spotřebu paliva a opotřebení, což poukazuje na příznivý dopad na životní prostředí a delší životnost pneumatiky. Konkrétně je jako silná stránka vyzdvihován její výkon na sněhu, kde nabízí dobrou trakci a ovladatelnost, což je pro zimní jízdní podmínky rozhodující. To je dále podpořeno chvályhodnou dynamikou jízdy na suchu a vysokým předpokládaným kilometrovým proběhem, což naznačuje, že pneumatika je cenově výhodnou volbou, která nedělá kompromisy v oblasti životnosti.


Pneumatika Polaris 5 však čelí značným výzvám v ostatních základních jízdních podmínkách. Její chování na suché, mokré a zledovatělé vozovce odhaluje značné nedostatky. Na suché vozovce vykazuje pneumatika pouze dostatečnou zpětnou vazbu a přesnost, vyžaduje časté korekce při řízení a při dynamických manévrech vykazuje tendence k přetáčivosti. Její výkon na mokré vozovce rovněž nepřekračuje uspokojivou úroveň, přičemž se projevují specifické problémy v přilnavosti a přesnosti spolu s tendencí k nedotáčivosti nebo relativně brzké přetáčivosti. Výkonnost pneumatiky na zledovatělém povrchu tuto kritiku ještě umocňuje, neboť se vyznačuje nedostatky, které ovlivňují celkovou bezpečnost a ovladatelnost.


Nízká spotřeba paliva a hmotnost pneumatiky spolu s vysokou odolností jí sice vynesly dobré hodnocení vlivu na životní prostředí, ale tyto výhody jsou poněkud zastíněny nedostatky v klíčových oblastech výkonu. Chování pneumatiky Polaris 5 v různých povětrnostních podmínkách - projevující se omezenou přilnavostí a přesností na mokrém povrchu a menší zpětnou vazbou na suché vozovce - ji řadí mezi pneumatiky kontrastů. Navzdory jejímu vynikajícímu výkonu na sněhu a ekologickým výhodám opakující se téma napříč testy naznačuje, že se jedná o pneumatiku, která by mohla být zvažována pro ty, kteří upřednostňují jízdu v zimě a hodnotu, ale mohla by být méně vhodná pro ty, kteří kladou důraz na všestranný výkon a bezpečnost.


Závěrem lze říci, že Barum Polaris 5 se staví do pozice cenově výhodné volby se specifickými přednostmi v oblasti výkonu na sněhu a vlivu na životní prostředí. Přesto s sebou nese kompromisy v ovladatelnosti a bezpečnosti na suchu, mokru i náledí, což z ní činí pneumatiku, jejíž volbu je třeba pečlivě zvážit na základě priorit řidiče a typických jízdních podmínek.

Velikosti

Barum Polaris 5 je vyráběna ve 74 velikostech, od 135/80 R13 do 255/40 R19.
zobrazit ceny

Podobné pneumatiky

Porovnání: pneumatiky podobné Barum Polaris 5

časová osa

2018

Barum Polaris 5 byla uvedena na trh a nahradila pneumatiku Barum Polaris 3.

2019

Barum Polaris 5 byla testována 1x (Autobild)

2020

Barum Polaris 5 byla testována 2x (Autobild,...)

2021

Barum Polaris 5 byla testována 3x (ADAC,...)

2022

Barum Polaris 5 byla testována 2x (ADAC,...)

2023

Barum Polaris 5 byla testována 3x (ADAC,...)

Úspěchy

Nejlepší
Aquaplaning – příčný
Adac 2023
Nejlepší
Aquaplaning – podélný
Adac 2023
Nejlepší
Brzdění na suchu
Adac 2023
Nejlepší
Vnější hluk
Adac 2023
Nejlepší
Trakce na sněhu
Adac 2023
Nejlepší
Brzdění na mokru
Adac 2023

Barum Polaris 5 v testech pneumatik

Všechny testy pneumatik, ve kterých byla pneumatika Barum Polaris 5:
Autobild Test zimních pneumatik 2023 225/45 R18
Uspokojivé
Umístěna #9 z 20
Pneumatika Barum Polaris 5, která se umístila na 9. místě mezi 20 konkurenty, předvedla chvályhodný výkon a nakonec získala konečné hodnocení "uspokojivý". Tato cenově dostupná pneumatika třetí úrovně zaujala svým vynikajícím výkonem na sněhu a dynamickou ovladatelností na suchu spolu se slibným potenciálem vysokého kilometrového nájezdu. Navzdory těmto silným stránkám vykazovala pneumatika sklon k nedotáčivosti na mokrém povrchu, což naznačuje, že je třeba zlepšit její konstrukci. Tento vyvážený výkonnostní profil podtrhuje její hodnotu pro zákazníky, kteří hledají spolehlivé schopnosti zimních pneumatik, aniž by museli zruinovat banku.
Název Na mokruNa suchuSníhProvozní náklady
Nejlepší hodnoty v testu2+2+11-
Barum Polaris 52-22+1-
Zobrazit podrobnosti testu
Název Brzdná dráha na mokruBrzdná dráha na sněhu
Nejlepší hodnoty v testu31,429,2
Barum Polaris 535,631,0
Zobrazit podrobnosti testu
ADAC Test zimních pneumatik 2023 205/60 R16
Uspokojivé
Umístěna #12 z 16
Název Dopad na životní prostředíBezpečnost jízdy
Nejlepší hodnoty v testu22.1
Barum Polaris 52.33.4
Zobrazit podrobnosti testu
ADAC Test zimních pneumatik 2022 185/65 R15
Dostatečné
Umístěna #14 z 16
Barum Polaris 5 skončil na 14. místě ze 16 soutěžících a získal konečné hodnocení "dostatečný". Přestože pneumatika prokázala některé silné stránky, jako je nízká spotřeba paliva a opotřebení, spolu s dobrým výkonem na sněhu, její slabiny ji výrazně brzdily. Mezi ně patří značné problémy na zledovatělém, mokrém a suchém povrchu, což vedlo k tomu, že její celkový výkon byl označen pouze za podmíněně doporučitelný. Zajímavé je, že v rámci specifických disciplín prokázal výjimečné schopnosti při brzdění na sněhu, které vyniklo jako jeho hlavní oblast dovedností. Zmíněné slabé stránky však omezily jeho přitažlivost, což naznačuje, že ačkoli by mohl být za určitých podmínek vhodnou volbou, nemusí být nejspolehlivější volbou pro všechny zimní případy.
Název Na mokruNa suchuSníhLedValivý odporHlukOpotřebení
Nejlepší hodnoty v testu1,71,91,81,91,72,51,5
Barum Polaris 53,23,92,42,82,03,02,0
Zobrazit podrobnosti testu
Autobild Test zimních pneumatik 2022 215/55 R17

Umístěna #26 z 56
Název Brzdná dráha na mokruBrzdná dráha na sněhu
Nejlepší hodnoty v testu32,825,4
Barum Polaris 537,526,9
Název Brzdná dráha na mokruBrzdná dráha na sněhu
Nejlepší hodnoty v testu32,127,3
Barum Polaris 536,128,8
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de
ADAC Test zimních pneumatik 2021 195/65 R15
Uspokojivé
Umístěna #12 z 16
Název Na mokruNa suchuSníhLedHlukOpotřebení
Nejlepší hodnoty v testu1,61,91,92,02,62,0
Barum Polaris 53,23,02,02,0 2,83,0
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.adac.de
Název Na mokruNa suchuSníhValivý odporOpotřebení
Nejlepší hodnoty v testu2+2+11-1
Barum Polaris 53+3+2+1- 2+
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de
Název Brzdná dráha na mokruBrzdná dráha na sněhu
Nejlepší hodnoty v testu30,324,3
Barum Polaris 535,224,9
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de
Název Na mokruNa suchuSníhProvozní náklady
Nejlepší hodnoty v testu2+1-2+1-
Barum Polaris 52-222-
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de
Název Brzdná dráha na mokruBrzdná dráha na sněhu
Nejlepší hodnoty v testu29,224
Barum Polaris 533,925
Zobrazit podrobnosti testu
Zdroj: www.autobild.de

Rozdělení zkušebních hodnocení

85% (5x)65% (1x)
dobréuspokojivédostatečné
1x4x1x

Hodnocení x Velikost kola

R15R16R18
75% (2x)85% (2x)85% (2x)

Hodnocení x Šířka

185/xx Rxx195/xx Rxx205/xx Rxx225/xx Rxx245/xx Rxx
65% (1x)85% (1x)85% (2x)85% (1x)85% (1x)

Recenze Napsat recenzi

95.2/100 · 3000km · 195/65 R15 · Norbert
Veľmi spoľahlivé pneumatiky. Výborná priľnavosť a brzdne vlastnosti za mokra a kašovitého snehu. Za tú cenu naozaj kvalitné gumy. Gumy mám na škoda Fabia combi 3
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 98%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 93%
Odolnost proti opotřebení: 95%
Jízdní komfort a hluk: : 91%
Norbert by si koupil Barum Polaris 5 znovu: 99%
Napsáno 05.12.2021

43.6/100 · 293000km · 225/45/R17 · Vojtěch Born
Jsou dobré na normální počasí a vozovku ale na horach se moc neosvetcili, p EU od konti byli znatelně lepší. Navíc jezdím na Ukrajinu a už mi jedna pneu Barum polaris 5 praskla na těch deravych silnicích, zato continental Winter contact jsem měl pár let a nic takže mohu jen doporučit vyplatí se si trošku připlatit ve finále to pak méně stojí v delším úseku času
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 51%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 36%
Odolnost proti opotřebení: 40%
Jízdní komfort a hluk: : 65%
Vojtěch Born by si koupil Barum Polaris 5 znovu: 26%
Napsáno 21.10.2019

90/100 · 5000km · 195/65 R15 · Tom
Barumky beru jako takový "silniční" zimák, spíše na namrzlé silnice a do břečky, ale se sněhem si poradí taky dobře. Budou vyhovovat většině průměrných řidičů. Po lepších pneu bych se poohlížel, pokud bych se často pohyboval v náročnějších zimních podmínkách (hory a vyšší polohy). Jinak jsou plně dostatečné a jsem s nimi spokojen.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 90%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 80%
Odolnost proti opotřebení: 90%
Jízdní komfort a hluk: : 95%
Tom by si koupil Barum Polaris 5 znovu: 95%
Napsáno 08.10.2019

87.8/100 · 1000km · ·
Barum nejsou špatné pneumatiky a na ty naše zimy v pohodě stačí a jsou cenově dostupné.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 85%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 79%
Odolnost proti opotřebení: 98%
Jízdní komfort a hluk: : 96%
Koupil bych si pneu znovu: 81%
Napsáno 03.10.2019

89/100 · 1000km · 235-60 r18 · tom
velmi mne prekvapila hlavne na mokre vozovce jaky ma gryp pri vijezdu ze zatacky.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 95%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%
Odolnost proti opotřebení: 59%
Jízdní komfort a hluk: : 91%
tom by si koupil Barum Polaris 5 znovu: 100%
Napsáno 30.11.2018

Další modely Barum