• 10 obchodů, 68 825 produktů
Bridgestone Blizzak LM-80

Bridgestone Blizzak LM-80

/46% · zimní · : Premium

C
F
B
Zjistěte dostupnost Bridgestone Blizzak LM-80
Šířka
Profil
Velikost ráfku

Obsah:
Zkontrolovat ceny Bridgestone Blizzak LM-80

Zimní pneumatiky Bridgestone Blizzak LM-80 jsou určeny pro vozy s pohonem 4x4. Tato prémiová zimní pneumatika je ideální pro jízdu na mokré vozovce a na rozbředlém sněhu, je tedy vhodná pro oblasti s deštivým zimním obdobím. Vedle toho je Blizzak LM-80 velmi populární také díky velice nízkému valivému odporu a s tím spojené nízké spotřebě paliva.

Dezén pneumatiky je vybaven téměř dokonalým systémem drážek, který se skládá ze dvou obvodových a velkého množství příčných drážek, které velmi účinně a rychle odvádějí vodu a rozbředlý sníh z kontaktní plochy. Pneumatika je tedy maximálně chráněna vůči aquaplaningu a v ovladatelnosti na mokrém povrchu patří mezi vůbec nejlepší zimní SUV pneumatiky.

Zároveň je třeba zdůraznit, že vysoké kvality na mokru nejdou na úkor bezpečnosti na suchu či sněhu. Dezén je vybaven středovým žebrem, které zejména na suchu zaručuje stabilitu v přímém směru. Tuhé ramenní bloky pak mohou za lepší přenos sil během zatáčení. Bezpečnou jízdu na sněhu pak zaručuje síť drážek a vícesměrových lamel, které zlepšují přilnavost a záběr na sněhu.

Unikátní je také směs gumy, ze které je dezén vyroben. Vnější směs běhounu je uzpůsobena pro optimální přilnavost za nízkých teplot, zatímco směs pod běhounem snižuje ohřev pneumatiky, což dopomáhá ke snížení valivého odporu a tedy i spotřeby paliva.

Blizzak LM-80 si v testech vedl velmi dobře. V testech ADAC 2012 a ACE 2012 pro rozměry 215/65 R16 se dokonce umístil nejlépe ze všech testovaných zimních SUV pneumatik. Ve zmíněných testech se prokázalo, že pneumatika je velice úsporná, ale patří přitom i mezi nejvýkonnější pneumatiky na trhu. Poněkud rozporuplnější pocity poté vyvolala v testu Autobild 2013, taktéž pro rozměry 215/65 R16, kde se umístila až na osmém místě. V tomto testu se Blizzak LM-80 prezentoval průměrnými výsledky při jízdách na suchu, mokru a sněhu a překvapivě si nevedl dobře ani v kategorii valivého odporu.

Velikosti

Bridgestone Blizzak LM-80 je vyráběna ve 1 velikostech, od 215/65 R16 do 215/65 R16.
zobrazit ceny
Bridgestone Blizzak LM-80 patří do segmentu a je vyrobena výrobcem ze státu Japan. Je vyráběn v celkem 1 velikostech, přičemž 215/65 R16 je nejmenší a 215/65 R16 největší.

časová osa

2022

Bridgestone Blizzak LM-80 byla uvedena na trh

Recenze Napsat recenzi

Zatím nemáme žádnou recenzi pneumatiky Bridgestone Blizzak LM-80. Máte s touto pneumatikou zkušenosti? Přidejte recenzi a pomozte tak ostatním! Momentálně posíláme za napsání recenze měřič hloubky dezénu zdarma.

Další modely Bridgestone