• 10 obchodů, 68 825 produktů
Dunlop SP Sport MAXX TT

Dunlop SP Sport MAXX TT

/80% · letní · : Premium

B
E
A
Zjistěte dostupnost Dunlop SP Sport MAXX TT
Šířka
Profil
Velikost ráfku

Obsah:
Zkontrolovat ceny Dunlop SP Sport MAXX TT

Dunlop SP Sport MAXX TT je pneumatika mířená převážně na milovníky rychlých a výkonných aut. Tato špičková pneumatika je vyrobena za použití nejmodernějších technologií, které této pneumatice zajišťují mimořádně přesné ovládání a maximální přilnavost i při velice vysokých rychlostech.

Tato špičková sportovní pneumatika má bočnice vyrobené za použití inovativní směsi s kevlarem, která udržuje ideální tuhost gumy i za vysokých teplot a zajišťuje tak přesné řízení při velmi vysokých rychlostech. Běhoun pneumatiky je vyroben ze směsi, jež využívá technologii uhlíkových nanočástic. Tato směs zásadně zvyšuje přilnavost na suché i mokré vozovce a používá se zejména pro pneumatiky závodních aut. Směs běhounu zároveň obsahuje vysoký podíl siliky, což znamená, že pneumatika nabízí lepší přilnavost zejména na mokrém a studeném povrchu.

Asymetrický dezén běhounu zajišťuje lepší ovladatelnost a zároveň odolnost vůči aquaplaningu. Asymetrické uspořádání drážek zlepšuje přilnavost jak na suchém, tak i na mokrém povrchu. Tento systém drážek poskytuje pneumatice ideální záběr a tím i zlepšený výkon, který se od sportovní pneumatiky očekává. Tato generace zároveň disponuje plošším profilem běhounu, jehož kontaktní plocha je podstatně větší, než je běžné. Díky tomu, že kontaktní plocha je větší, vyniká pneumatika v přesnosti a rychlosti reakce. Dezén pneumatiky obsahuje mohutné vnější ramenní bloky, které zajišťují odvod vody z kontaktní plochy kola a zároveň zvyšují stabilitu při zatáčení. Ramenní bloky tedy zvyšují rezistenci proti aquaplaningu a zároveň zajišťují vyšší stabilitu v zatáčkách. Pneumatiky jsou vybaveny technologií Hybrid Overlay, která snižuje obvodové deformace a zajišťuje tak plynulé a rovnoměrné opotřebení, což zároveň znamená, že pneumatika má díky rovnoměrnému opotřebení delší životnost.

V testu ADAC 2013 pro rozměry 225/45 R17 se Dunlop SP Sport MAXX TT umístil v konkurenci pneumatik podobného typu na třetím místě. Prezentoval se velmi vyrovnanými vlastnostmi, které však zároveň byly na velice vysoké úrovni. V testu ACE 2014 ve stejném rozměru se tato pneumatika z dílny Dunlopu umístila ještě o stupínek výše, tedy na druhém místě. Zde SP Sport MAXX TT zaujal především nízkým valivým odporem a po opět velmi vyrovnaném hodnocení ostatních vlastností se umístil hned za Continental ContiSportContact 5. V rozsáhlém testu Autobild 2014 pro rozměry 225/50 R17 postoupil po měření brzdné dráhy SP Sport MAXX TT do druhého kola, kde se však umístil až na třináctém místě. Zdánlivě nevyhovující výsledek je však třeba brát se rezervou. Co se týče jízdy na mokru a suchu, patřila tato pneumatika mezi ty nejlepší, osudnou se jí stal nízký kilometrový výkon, které měl v hodnocení vysokou váhu. Od sportovní pneumatiky podobného typu však nikdo nemůže očekávat mimořádnou odolnost vůči opotřebení, Dunlop SP Sport MAXX TT v tomto testu tedy rozhodně nepohořel.

Velikosti

Dunlop SP Sport MAXX TT je vyráběna ve 22 velikostech, od 195/55 R16 do 245/50 R18.
zobrazit ceny

Runflat


Je vyráběn v celkem 22 velikostech, přičemž 195/55 R16 je nejmenší a 245/50 R18 největší. Dunlop je značka ze státu USA a patří do skupiny GoodYear.

časová osa

Recenze Napsat recenzi

95/100 · 0km · 225/40 R18 · Jan
Na letní pneumatice Dunlop SP Sport MAXX TT jsem jezdil od května 2015 do podzimu 2018 (mimo zimní období) a najela něco kolem 32 000 km v rozměru 225/40 R18 na voze Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir (125 kW) - benzín. Jezdil jsem dynamickou jízdou kombinaci dálnice, okresky, město, díky pohonu na přední nápravu tato náprava trpěla větším opotřebením. Pneumatika byla základní výbavou vozu a přesvědčila mě, že je tou nejlepší volbou díky svojí excelentní mechanické přilnavosti na suché i mokré vozovce. Hlučnost pneumatiky je na standardní úrovni (spíše tižší), dlouhodobá spotřeba při dynamické jízdě 6,7 l/100 km. Je to jedna z mála pneumatik, která si zaslouží označní sportovní (závodní) v tomto rozměru - vysoká mechanická přilnavost, krásně reaguje na ty nejmenší povely od volantu, auto má díky ní do pomalých i rychlých zatáček neutrální charakter. Pneumatika je díky konceptu velkých makrobloků a měkké směsi odolná vůči aquaplaningu. S pneumatikami jsem byl maximálně spokojen a budu kupovat znovu.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 100%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%
Odolnost proti opotřebení: 75%
Jízdní komfort a hluk: : 100%
Jan by si koupil Dunlop SP Sport MAXX TT znovu: 100%
Napsáno 04.10.2019

76.4/100 · 25000km · 205/55/16 · Krátký Jiří
Pneumatika na vodě perfektní plnná spokojenost ,ale nevýhoda je brzké opotřebení.
Jízdní vlastnosti na suché vozovce: 93%
Jízdní vlastnosti na mokré vozovce: 100%
Odolnost proti opotřebení: 62%
Jízdní komfort a hluk: : 76%
Krátký Jiří by si koupil Dunlop SP Sport MAXX TT znovu: 51%
Napsáno 29.09.2014

Další modely Dunlop