Continental ContiWinterContact TS860: Nástupce nejlepší zimní pneumatiky

Continental přišel na sklonku roku s výbornou zprávou pro řidiče, kteří dokážou docenit maximální výkon a bezpečnost špičkových zimních pneumatik. Veleúspěšnou sérii WinterContact TS 850, která se s 47 prvenstvími v nezávislých testech stala v tomto ohledu nejúspěšnější zimní pneumatikou Continentalu, totiž příští zimu nahradí zbrusu nový model  – WinterContact TS 860.

Aktualizace 26.7.2017 – Již máme několik testů této novinky od Continentalu a své kvality opravdu dokázala

Dokáže WinterContact TS 860 překonat slavného předchůdce?

WinterContact TS 850 je neobyčejná pneumatika, která v minulých získávala prvenství v jednom testu za druhým a obecně byla dle testů považována za zřejmě nejvýkonnější běžně dostupnou zimní pneumatiku pro osobní automobily. O to víc řidiče může navnadit to, že při interním srovnávání obou modelů Continental naměřil WinterContact TS860 v průměru o 5% kratší brzdnou dráhu na mokré vozovce a o 4% kratší dráhu na zledovatělé vozovce.Sám výrobce se zrovna tak chlubí lepším handlingem a gripem na sněhu, naopak co se týče kilometrového výkonu a valivého odporu, obě pneumatiky jsou by na tom měly být velice podobně.

Špičková pneumatiky pro evropskou zimu

WinterContact TS 860 byla vytvořena převážně pro pokrytí poptávky v západní a střední Evropě, zaměřuje se tak na bezpečnou jízdu po mokré vozovce a náledí. Právě tyto dva faktory jsou totiž nejčastějšími příčinami dopravních nehod v zimním období i na našem území.

Stabilnější vlastnosti i za teplot hluboko pod nulou díky Cool Chilli Compound

Výborné vlastnosti na mokré vozovce přisuzuje Continental převážně moderní směsi Cool Chilli s vysokým obsahem siliky. Nová směs zajišťuje stabilní chování materiálu pneumatiky i při velice nízkých teplotách, díky čemuž je zachována skvělá přilnavost na mokrých silnicích i za teplot pod bodem mrazu.

Nový dezén do „V“ a technologie Liquid Layer Drainage

Oproti předchozímu modelu nebyla upravena pouze směs pneumatiky, ale také tvar dezénu. WinterContact TS 860 je význačná pro zimní pneumatiky typickým dezénem do tvaru písmena V, který je pokryt větším množstvím 3D lamel, a poskytuje tak optimální záběr na sněhu.

Foto: Continental Tyres
Foto: Continental Tyres

Vývojáři přišli také s novou technologií Liquid Layer Drainage – při jízdě na mokré či zledovatělé vozovce se totiž při brzdění vytváří na povrchu pneumatiky tenký film vody, který snižuje tření mezi vozovkou a pneumatikou, což může mít za následek ztrátu kontroly vozu. Technologie Liquid Layer Drainage však díky velice složitému systému odvodových kanálků účinně odvádí vodu z kontaktní plochy, a zvyšuje tak bezpečnost jízdy i zkracuje brzdnou dráhu, převážně díky této technologii bylo totiž docíleno o 4% kratší brzdné dráhy na zledovatělé vozovce.

Novou WinterContact TS 860 lze zakoupit již nyní

Continental Winter Contact TS 860 je již k dispozici pro tuto zimu, dle vyjádření Continentalu by měly být pneumatiky k dispozici na skladech servisů už od podzimu letošního roku. Tento rok půjde do prodeje 21 velikostí v rozpětí ráfku od 14 do 17 palců, během roku 2017 nicméně Continental uvede do prodeje dalších 20 velikostí, čímž pokryje drtivou většinu zastoupení velikostí osobních vozů. Novinku zakoupíte na e-shopu Pneumatiky.cz.