Goodyear a jeho novinka pro letošní zimu: Ultra Grip Performance Gen-1

Pokud právě přemýšlíte o koupi nového setu pro nadcházející zimu, máme pro Vás dalšího žhavého adepta ke zvážení. Gumárenský gigant Goodyear totiž představil novinku pro nadcházející zimu – model Ultra Grip Performance Gen-1, který nahrazuje veleúspěšný model UltraGrip 8 Performance.

couv_UGP_Gen1
foto: Goodyear

Ultra Grip Performance Gen-1 míří převážně na silné vozy

Ultra Grip Performance Gen-1 je podobně jako svůj předchůdce pneumatikou převážně pro velké a výkonné vozy, nebo dokonce přímo pro vozy SUV. Co se týče rozměrů, Ultra Grip Performance Gen-1 pokrývá celkem 38 různých rozměrů kol v rozpětí od 15 do 19 palců.

Vysoká bezpečnost díky zvýšenému množství bloků a lamel

Dezén Ultra Grip Performance Gen-1 se znatelně liší od dezénu svého předchůdce. Dezén poskytuje mnohem více rovných a ostrých bloků, které poskytují lepší záběr zejména na zasněžených silnicích. Zároveň byl zvýšen počet samozamykatelných lamel, které zajišťují bezpečnější jízdu a lepší ovladatelnost.

realSize_247.7427_500_resized_500x500_Ultra_Grip_Performance_GEN_1_245-40R18_view_3_Front_LR_tcm2140-178164

Lepší odvod vody díky hydrodynamickým drážkám

Další modifikací jsou upravené hydrodynamické drážky, které zajišťují rychlejší přesun vody a rozbředlého sněhu z pod kontaktní plochy a nabízejí skvělou ochranu vůči aquaplaningu a prokluzu na nebezpečných zimních vozovkách. Právě v jízdě na mokré vozovce by podle výrobce mělo dojít k dalšímu progresu, což je převážně pro mokré středoevropské zimy velice zajímavou zprávou.

Optimalizovaná konstrukce snižuje valivý odpor i hlučnost pneumatiky

Zapomenout nesmíme ani na snížený valivý odpor a nízkou hlučnost pneumatik. Obě zmíněné vlastnosti jsou spojeny převážně s optimalizovanou konstrukcí pneumatiky, která zajišťuje efektivnější přenos energie. Tím pádem dochází k menším energetickým ztrátám a snižuje se spotřeba paliva.

https://www.youtube.com/watch?v=Ua_0H2eDH50

Sečteno podtrženo, Ultra Grip Performance Gen-1 se již teď nachází na předních příčkách testů pneumatik pro letošní zimu. Goodyear již několikrát dokázal, že jeho zimní pneu patří mezi naprostou špičku, a v případě Ultra Grip Performance Gen-1 se proto pravděpodobně nebude jednat o žádnou výjimku.