Nokian WR D4 je zajímavou novinkou pro středoevropské zimy

Úspěšný zimní model Nokian WR D3 se dočkal pokračování, na podzim roku 2015 totiž uvede severský výrobce na trh novinku WR D4. Od nového modelu si můžeme slibovat špičkovou přilnavost na mokru, precizní ovládání i delší životnost, Nokian WR D4 by tak měl dokonale splňovat podmínky pro středoevropskou zimu.

foto – nokiantyres

S novou směsí přichází ještě lepší přilnavost

Pro tuto pneumatiku byla vyvinuta nová směs Twin Trac Silica, která vychází z úspěšné směsi Nokian Hakkapeliitta. Oproti směsi navržené pro tuhou severskou zimu má však Twin Trac Silica podstatně vyšší zastoupení siliky, v kombinaci s přírodní pryží a řepkovým olejem se tak jedná o ideální směs pro udržení skvělé přilnavosti na mokru a sněhu i za nízkých teplot. Nokian si tuto novou směs nemůže vynachválit i co se týče kilometrového výkonu a valivého odporu, pneumatiky jsou lehčí a pro jejich rotaci je třeba méně energie.

Pohodlná a přesná jízda díky novému drážkovému profilu Block Optimized Siping

Skvělé jízdní vlastnosti dodává novince od Nokianu drážkovaný profil Block Optimized Siping, který si zakládá na několika typech bloků plnících jednotlivé účely. Na středové oblasti dezénu upoutá pozornost masivní lamela Steering Precision Rib, která zlepšuje přesnost a odezvu při řízení. Malé drážkované bloky po stranách středové lamely jsou profilovány velice efektivním způsobem, každý sudý zářez se napojuje na levé a každý lichý na pravé straně. Mimo to se na pneumatice nacházejí také bloky pro záběr na sněhu, které jsou rozmístěny vždy po třech po obou stranách středového žebra. Dále na WR D4 nalezneme tuhé ovládací bloky s těžkými profily, které vylepšují adhezi svojí proměnlivou hloubkou, čím blíže jsou ke středu, tím jsou hlubší.

SteeringPrecisionRib_Nokian_WR_D4
Středové žebro Steering Precision Rib

Perfektní jízda na mokru

Nokian WR D4 maximálně chrání proti aquaplaningu díky šikmému profilování na zadní hraně profilovaného bloku zajišťujícímu odvádění vody a rozbředlého sněhu z kontaktní plochy. Kromě toho zajišťuje kombinace výše zmíněné směsi Twin Trac Silica a profilu Block Optimized Siping natolik skvělou přilnavost na mokré vozovce, že byl Nokianu WR D4 jakožto vůbec první zimní pneumatice pro osobní vozy udělen štítek EU třídy A v přilnavosti na mokru.

Systém odvádění vody a rozbředlého sněhu Slush Blower
Systém odvádění vody a rozbředlého sněhu Slush Blower

WR D4 nabízí mnoho rozměrů i Run Flat verzi

Nokian WR D4 pokrývá poptávku malých i velkých vozidel, konkrétně pak rozsahy velikostí od 14 do 20 palců a rychlostní kategorie od Q do W. K dispozici jsou i dojezdové verze runflatpneu.cz/">Run Flat či pneumatiky označené XL pro maximální kapacitu zatížení pneumatik ve svém segmentu. Doufejme tedy, že se bude WR D4 dařit minimálně stejně jako jeho předchůdci, protože dispozice k tomu nepochybně má.