Testpneumatik.eu se mění na Pneuteka.cz

Po několika letech udržování odlišné české mutace webu jsme se rozhodli verze sjednotit se zahraničními a při té příležitosti i změnit doménu webu tak, aby lépe odpovídala obsahu. S webem Testpneumatik.eu jsme začínali prakticky před 10 lety – v březnu 2013. Tehdy bylo primárním cílem přinést návštěvníkovi aktuální výsledky testů pneumatik, které nebyly nikde jinde dostupné. Od té doby se ale internet hodně změnil a s tím i obsah webu testpneumatik.eu, kde kromě testů pneumatik přibyla také poradna, blog, uživatelské recenze a také různé přehledy pneumatik ne zcela závislé na testech.

Zároveň jsme také v roce 2019 spustili zahraniční mutace webu, běžící na doménách thetirelab.com, reifenlab.de a testpneus.fr a dalších – jejich počet se postupně rozrostl až na číslo 25. S jejich příchodem jsme web rozšířili o vlastní analýzy, grafy a hlavně také srovnávač cen, který je v tomto ohledu unikátní – nesrovnává totiž pouze absolutně nejnižší cenu, ale bere do úvahy také kvalitu pneumatik a jejich životnost. U pneumatik totiž v drtivé většině případů neplatí, že to nejlevnější je to nejvíce výhodné, a tak klasické absolutní srovnání nejnižších cen nedává příliš smysl. Naším cílem je tedy najít takové pneumatiky, které budou v rámci cenových možností návštěvníka ty co možná nejlepší. Na tom spolupracujeme s těmi největšími hráči na českém i evropském pneutrhu – jmenovitě třeba pneumatiky.cz, pneuboss.cz nebo e-shopy z evropského koncernu Delticom (pneushop.cz, tirendo.cz).

Ostatní jazykové mutace běží všechny na stejném systému, a tak udržovat samostatnou českou verzi bylo velmi náročné, a to i kvůli jejímu stáří, jelikož web běžel od roku 2013 bez zásadnějších úprav. I proto jsme se rozhodli pro jeho migraci na novější rozhraní, které nabízí více funkcí a zároveň je aktuálnější díky přímému propojení s ostatními mutacemi. Nově tak web Testpneumatik.eu najdete na Pneutéka.cz. Věříme, že nová doména s českou koncovkou bude pro uživatele zapamatovatelnější a více odpovídající tomu, co na našem webu najdete.